ظرفیت نیروگاه شرکت آب و برق کیش ۲۰ مگاوات افزایش می یابد/ نصب و راه اندازی ۵ دستگاه دیزل ژنراتور

معاون بهره برداری شبکه توزیع برق شرکت آب و برق کیش از افزایش ۲۰ مگاواتی ظرفیت نیروگاه این شرکت خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و برق کیش، حسین حسن پور با اشاره به سابقه چند دهه ای این شرکت در تامین انرژی برق، اظهار داشت: شرکت آب و برق کیش همواره پرچمدار ارائه خدمت صادقانه به ساکنین جزیره کیش است.


وی افزود: این شرکت به عنوان متولی و تنها دارنده مجوزهای قانونی از وزارت نیرو و قواعد حاکم بر آن، امر مهم تولید و توزیع برق در جزیره کیش را برعهده دارد.


معاون بهره برداری شبکه توزیع برق شرکت آب و برق کیش با بیان اینکه  برق مورد نیاز کیشوندان و گردشگران در جزیره کیش با کاملترین و مجهزترین شبکه توزیع برق توسط این شرکت تامین می شود، ادامه داد: این شرکت طبق رسالت و اهداف سازمانی خود در راستای تامین انرژی مورد نیاز برای مشترکین برق همواره نسبت به توسعه و احداث شبکه برق متناسب با رشد جزیره با رعایت کامل الزامات و استانداردهای بین المللی و مقررات وزارت نیرو با استفاده از تجهیزات روز دنیا و صرف هزینه های بالا اقدام کرده است.


حسن پور با بیان اینکه شرکت آب و برق کیش جهت تامین انرژی برق پایدار به صورت سالیانه از طریق پایش مداوم شبکه توزیع برق و نیز تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات پست های برق به منظور کاهش خاموشی شبکه برق اقدام می کند، افزود: میزان خاموشی سال 1401 نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از 10 درصد کاهش داشته که این امر نشان از تعهد سازمانی و تلاش شبانه روزی پرسنل شبکه توزیع برق این شرکت در جهت رضایتمندی مشترکین است. 


معاون بهره برداری شبکه توزیع برق شرکت آب و برق کیش افزود: با پیگیری های مستمر ریاست هیئت مدیره، نصب و راه اندازی ٥ دستگاه دیزل ژنراتور از نوع گاز سوز با ظرفیت خروجی ٢٠ مگاوات در نیروگاه شرکت آب و برق پیگیری شده است که در آینده نزدیک وارد شبکه خواهد شد.