آسیب طوفان سهمگین به شبکه برق هوایی کیش

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و برق کیش، سرپرست معاونت بهره‌برداری شبکه توزیع برق شرکت آب و برق کیش گفت: صبح امروز مورخ 27 دیماه 1400 در ساعت 08:50 دیسپاچینگ شبکه توزیع برق اعلام خاموشی در منطقه فاز سه صنعتی کرد و بلافاصله گروه عملیات و اتفاقات و تعمیرات شبکه هوایی در محل حاضر شدند.
وی افزود: مشاهده شد که بر اثر وزش تندباد و باران شدید، تعدادی از تیرهای شبکه هوایی در این منطقه آسیب دیده‌اند و به‌سرعت قسمت معیوب و خسارت دیده از شبکه اصلی جدا شد و در ساعت 9:30 بخشی از فاز سه صنعتی برق‌دار گردید.
مهندس حسن‌پور ادامه داد: با جدا کردن بخشی دیگر از شبکه آسیب دیده از شبکه اصلی و مانور در شبکه، مابقی این منطقه در ساعت 11:30 برق‌دار شدند و شبکه به حالت عادی بازگشت.
وی اظهار داشت: طول بخش آسیب دیده حدود 250 متر است و کار حفاری و کاشت تیرهای جدید آغاز شده و امیدواریم تا بیست‌و‌چهار ساعت آینده این کار را به اتمام برسانیم.
وی در پایان بیان داشت: با توجه به تمهیدات و اقداماتی که شرکت آب و برق کیش پیش از ورود سامانه بارشی به کیش انجام داده بود، خدا راشکر به‌جز همین مورد، خاموشی دیگری در سطح شبکه نداشتیم و از خسارات احتمالی جلوگیری به‌عمل آمد.